تبلیغات
کد پرچم
زنگ تفریح - آیا می دانید ساده ترین راه برای طولانی شدن عمر چیست ؟

█▓▒░ پیغام های فوری ░▒▓█یکی از آرزوهای بشر این است که عمر طولانی داشته باشد و چه بسا انسان هایی را می توان یافت که به فکر جاودانگی هستند.
اگر بخواهیم عمر انسان را به چیزی تشبیه کنیم ، می توان آن را به وسایل الکتریکی شارژی تشبیه کرد.همانطور که اگر شارژ باتری وسیله الکتریکی تمام شود، آن وسیله از کار می افتد و دیگر نمی توان آن را مورد استفاده قرار داد و باید آن را برای شارژ مجدد به یک منبع انرژی متصل کرد (تا زمانی که عمر باتری اش تمام شود و دیگر شارژ کردن سودی نداشته باشد)، انسان هم همینگونه است .البته با این تفاوت که قبل از تمام شدن عمر انسان باید آن را شارژ کرد و پس از مرگ ،انسان بازگشتی به دنیا نخواهد داشت(مگر به اراده خداوند قادر).
حال می خواهیم بدانیم آن منبع انرژی که انسان باید برای تمدید عمر خود به آن متصل شود و به یکی از آرزوهای خود دست یابد چیست؟
جواب این سوال را در فرمایش حضرت علی بن موسی الرضا می توان یافت.ایشان می فرمایند:
((
یکون الرجل یصل رحمه ، فیکون قد بقی من عمره ثلاث سنین فیصیرها الله ثلاثین سنة و یفعل الله ما یشاء)) اصول کافی ، ج ۲، ص ۱۵۰
گاهی ، مردی که سه سال از عمرش باقی مانده صله رحم می کند و خدا عمرش را ۳۰ سال قرار می دهد و خدا هرچه خواهد می کند
معنای واژة “صله”: صله واژه‌ای عربی است که در کتب لغت برای آن ده‌ها معنی ذکرکرده‌اند از جمله به معنی پیوستن، پیوند، برقراری خویشی است.
برخی گفته‌اند: حقیقت صله، مهربانی و لطف و رحمت است. یا آن که خویشان را در ثروت و رفاه خود شریک گرداند.
در میان مردم عرب، زمانی که کسی بخواهد بگوید، مردی بر مرد دیگر احسان کرد و مال یا چیزی به او هدیه داد، می‌گویند: فلانی به وسیله مالی که بخشیده است، (و صله کرده) خود را به فلانی وصل نموده است.
معنای واژة “رحم”:
رحم در لغت و عرف به معناى نزدیکان و بستگان است و در اصطلاح فقه نیز بر اساس قول بعضی از فقها همان معناى لغوى است؛ یعنى مطلق نزدیکان و بستگان البته با این قید که نسبی باشند نه سببی، چه مذکّر باشند و چه مؤنث، جزء ورثه باشند یا نه، محرم باشند یا غیر محرم، مسلمان باشند یا کافر، از طرف پدر باشند یا مادر، یا هر دو. البته لازم است که از نظر نسبى بسیار دور نباشند تا مردم آنها را از اقوام و ارحام شخص بدانند و گرنه باید گفت همه انسان‏ها از اقربا و بستگان همند؛ بر اساس این نظر، میزان و معیار در تمامى این موارد عرف است. در کنار این قول بعضی از علما رحم را اقوامی می دانند که در طبقات ارث قرار می گیرند که شامل تمام فرزندان و حتی نوه های خاله، دایی، عمه و عمو می شود
.

 
موضوع : مطالب، 

بــر چـسـب هـا : مطالب جالب ، ساده ترین راه طول عمر ، صله ، صله ارحام ، طول عمر ،
ارسال توسط محسن
آخرین مطالب
ما را حمایت كنید